پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩
 
صفحه اصلی|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|پيوندها
Title
iran
اصفهان - پل خواجو
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

با سمه تعالی

 

   

 حبر شماره 1  - (آبان 89 )

 

 Hic  - سایت  اینترنتی مرکز اطلاعات کرواسی

اسقفان کرواسی در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کردند که "پاپ بندیکت شانزدهم " رهبر کاتولیک‌های جهان در ژوئن سال 2011 به کرواسی سفر خواهد کرد.این اولین بار خواهد بود که پاپ بندیکت شانزدهم  از زمان انتخابش به این سمت در سال 2005، به کرواسی سفر می‌کند.سفر دو روزه پاپ به کرواسی 4 ژوئن آغاز خواهد شد. حدود 90 درصد از جمعیت 4.4 میلیون نفری کرواسی کاتولیک هستند و کلیسا تاثیرات قابل توجهی در بسیاری از بخش‌های اجتماعی این کشور دارد. ژان پل دوم، رهبر سابق کاتولیک‌های جهان سه بار و در سال‌های 1994، 1998 و 2003 به کرواسی سفر کرده بود.  کلیسای ماریا بیستریتسا  یکی از مکانهای مقدس برای مسیحیان در کرواسی می باشد و این مکان یکی از نقاط بازدیدی پاپ می باشد .

 

هینا خبرگزاری رسمی کرواسی   18 نوامبر 2010 -27 آبان 89

به مناسبت روز استقلال بوسنی و هرزه گوین ، برنامه روز فیلم بوسنی از تاریخ 22 تا 27 نوامبر 2010  (اول لغایت ششم آذر )در سالن فیلم وتئاتر اروپای زاگرب برگزار می شود .

شورای اقلیت قومی بوسنیائی ها در زاگرب ، وزارت فرهنگ و ورزش کرواسی ، آموزش وپرورش و استان سارایوو  برگزارکننده این برنامه می باشند .از ویژگی های این برنامه نمایش فیلم های کارگردانان  1960میلادی می باشد  .   بازدید برای عموم رایگان است .

 

هینا خبرگزاری رسمی کرواسی  18 نوامبر 2010 -27 آبان 89

دومین جشنواره بین المللی فرهنگ اسلاو با عنوان " مطالعات  اسلاوی در اروپا" از تاریخ 25 لغایت 27 نوامبر (چهارم لغایت ششم آذر ) درزاگرب برگزار می شود . برگزار کننده این جشنواره جامعه اسلاوی کرواتی می باشد باشگاه دانشجویان روز پنج شنبه اعلام کرد  : سازمان دهندگان این جشنواره وضعیت مطالعات اسلاوی و هویت ملت اسلاو را مورد بحث بررسی قرار می دهند . این جشنواره در دانشکده علوم انسانی و مطالعات اجتماعی زاگرب برگزار می شود و شامل نشست شاعران کروات و مقدونی ها ، نمایشگاه ها و اجرای موسیقی می باشد .

 

 

 

مرکز آمار کراوسی : در آمد 6 میلیارد یورویی کرواسی از توریسم

 

نزدیک به 10 میلیون گردشگری در 9 ماه نخست سال جاری از جاذبه‌های این کشور دیدن کرده اند. مرکز آمار کراوسی به تازگی اعلام کرده که در 9 ماهه نخست سال 9 میلیون 800 هزار گردشگر از جاذبه‌هایی این کشور دیدن کردند که هشت میلیون 600 نفر آنها را گردشگران خارجی تشکیل داده اند. کارشناسان پیش بینی می‌کنند درآمد کرواسی از گردشگری امسال 6.7 میلیار یورو است که نزدیک به 400 میلیون یورو بیش از سال گذشته است اما این رقم هنوز با اهداف اولیه کرواتها مبنی بر جذب درآمد هفت میلیارد دلاری از توریسم فاصله دارد. اگرچه شمار گردشگران داخلی این کشور نسبت به سال گذشته 57 درصد کاهش داشته اما نزدیک به سه درصد گردشگران خارجی بیشتر از مدت مشابه سال قبل، بیش از یک روز در این کشور اقامت داشتند. به گفته وزیر گردشگری کراوسی، برندگان فصل گردشگری امسال کشور را هتلداران تشکیل می‌دادند که با رشدی پنج درصدی نسبت به سال گذشته موفق به کسب درآمدی چشمگیر شدند.

کارشناسان پیش بینی می‌کنند درآمد این کشور از گردشگری امسال 6.7 میلیار یورو خواهد بود که نزدیک به 400 میلیون یورو بیشتر از سال گذشته است اما با اهداف اولیه این کشور مبنی بر جذب درآمدی هفت میلیارد دلاری فاصله دارد.

 

کرواتیا تایمز  19 نوامبر 2010 -  مطالعه روی دانش آموزان کرواتی

مطالعه انجام شده توسط انجمن غیر حزبی گونگ روی 999 دانش آموز کرواسی نشان داد ، 45 درصد دانش اموزان بر این باورند که همجنس گرائی یک بیماری است و 64.3 درصد از جوانان اجازه نمی دهند که همجنس گرائی به عنوان نکته منفی علنی شود .

بیش از 40 درصد با  دولت خود آشنا نیستند و 17.6 درصد نام همکاران درائتلاف پیشرو را می دانند (ائتلاف پیشرو شامل اتحادیه دموکراتیک کروات ، حزب کرواتی دهقان ، حزب مستقل دموکرات صربی ، حزب کرواتی صربی لیبرال).

نیمی از دانش آموزان دبیرستان EUROPHOBS  مخالف عضویت کرواسی در اتحادیه اروپا هستند و 40 درصد دانش آموزان معتقدند که باید حقوق کرواتی ها بیشتر از سایر ملتها  باشد .

این نظر سنجی نشان داد جوانان 17 تا 18 ساله مخالف مجازات های سخت برای پوشیدن نماد های فاشیستی هستند و فقط 27.6 درصد براین باورند که دولت مستقل کرواسی که با نازی ها در طول جنگ جهانی دوم همکاری داشت یک فاشیست است .

 

 

 

 

. رونمائی از کتاب حافظ به زبان بوسنیائی در مرکز اسلامی زاگرب

 

جامعه ی اسلامی زاگرب و موسسه تحقیقات علمی ابن سینا ی سارایو مراسم رونمائی از کتاب را مشترکا برگزار می نمایند . این برنامه در روز پنج شنبه 25 نوامبر 2010 ساعت  30/18 در محل سالن کنفرانس مرکز اسلامی زاگرب برگزار می شود . به عنوان بخشی از فعالیت این مرکز و موسسه یاد شده کتاب دیوان حافظ شیرازی به زبان بوسنیائی رونمائی خواهد شد .

سخنرانان این برنامه عبارتند از جناب آقای شریف خدائی سفیر ج.ا.ا در زاگرب ، خانم عذرا عباجیج  نوائی ، آقای سعید عابد پور ، اروین یاهیچ ، دکتر سعاد سلیوباتس و آقای محمد سلیمانی امیری و گروه همخوانی عربسک و به میزبانی میرزا افندی مشیچ از امامان مسجد خواهد بود

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
سایت رایزنی فرهنگی ج.ا.ا در زاگرب به زبان کرواتی

صفحه ی فیس بوک  رایزنی فرهنگی ج.ا.ا در زاگرب

سایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

سایت خبری آزاد نگار

سایت پایگاه اطلاع رسانی ایران و بالکان (ایربا )

سایت بنیاد اندیشه اسلامی

سایت مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف  اسلامی و علوم انسانی

سایت ایرانیان خارج از کشور

سایت دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

سایت پایگاه اطلاع رسانی دولت

سایت خبرگزاری ج.ا.ا  (ایرنا )

سایت خبرگزاری قرآنی (ایکنا )

آموزش آن لاین زبان فارسی

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج.ا.ایران

دانشگاه تهران

رادیو ایران به زبان بوسنیایی
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1778
Visitorsofday : 179
Visitorsofpage : 450788
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.6094

صفحه اصلی|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|پيوندها