جمعه ٠٩ آبان ١٣٩٩
 
صفحه اصلی|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|پيوندها
Title
iran
اصفهان - پل خواجو
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار دانشجویان علوم سیاسی دانشگاه زاگرب با سفیر و رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در کرواسی

 

 

 

 

 

 

دانشجویان علوم سیاسی دانشگاه زاگرب به همراه استاد خود خانم پروفسور  "جانا  لوشا "ضمن بازدید از سفارت جمهوری اسلامی ایران در زاگرب با سفیر و رایزن فرهنگی سفارت دیدار و گفتگو نمودند.

در این دیدار پروفسور لوشا ضمن تقدیر از پذیرش دانشجویان در سفارت از استقبال خوب دانشجویان برای بازدید از سفارت جمهوری اسلامی ایران خبر داد و فرصت فراهم شده را فرصتی مغتنم برای آشنایی با ایران و دیدگاههای سیاسی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دانست.

سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن خوشامد به ایشان و دانشجویان در خصوص روابط میان دو کشور توضیحاتی را ارائه نمود. .وی ضمن اشاره به علاقه مندی همکاری های سیاسی و اقتصادی روابط دو کشور را رو به رشد ذکر نمود و ابراز امیدواری نمود تبادل هیات های گوناگون سیاسی و اقتصادی نتیجه مثبت خود را در کوتاه مدت و بلند مدت نشان بدهد .

آقای طاهریان فر ضمن اشاره به بحران های منطقه و پدیده افراط دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص راه حل این بحران توضیح داد .

وی با اشاره دیدگاههای جریان افراط و تکفیری ها و مشکلاتی که در کشورهای منطقه ایجاد کرده اند از حمایت های مالی و معنوی برخی کشورهای منطقه از ایشان ابراز تاسف نمود و بدون قطع این حمایت ها و همکاری کشورهای منطقه حل این بحران را دشوار قلمداد نمود .

سپس دانشجویان پرسش هایی را از محمدابراهیم طاهریان فر پرسیدند. در خصوص وضع حقوق بشر سفیر جمهوری اسلامی ایران به معیارهای دوگانه موجود اشاره نمود و بخشی از قضایای حقوق بشر در ایران را در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر خواند. وی ضمن اشاره به 4000 شهید نیروهای انتظامی در مبارزه با مواد مخدر اضافه نمود اگر جمهوری اسلامی ایران راه گذر مواد مخدر را باز نماید مشکلات اعتیاد به مواد مخدر اروپا را با بحران جدی مواجه خواهد نمود .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور بیش از 20 ساله 3 میلیون پناهجوی افغان تاکید کرد اگر جمهوری اسلامی ایران مرزهای خروجی ایران را به روی ایشان می گشود اروپا سالها قبل با بحران پناهجویان روبرو می گردید .

وی راه حل های طرح شده توسط جمهوری اسلامی ایران را بر اساس شرایط سیاسی و فرهنگی منطقه طرح هایی اصولی خواند و مراجعه به آرای مردمی را بهترین راه برای پایان دادن به مناقشات گوناگون دانست .

در بخش دوم رایزن فرهنگی در خصوص فعالیت های گوناگون فرهنگی توضیحاتی را ارئه نمود. وی برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری گوناگون، کلاس های تدریس زبان فارسی ، هفته فیلم، ترجمه و چاپ کتاب در خصوص تاریخ و فرهنگ و ادبیات ایران و... فعالیت های گوناگونی دانست که در سال های گذشته انجام گرفته است .

سید مجتبی اکرمی با اشاره به تنوع قومیتی در ایران آن را سرزمینی زیبا با مردمی مهربان و فرهنگی غنی و دیرین دانست و ابراز امیدواری نمود که ایشان فرصت حضور و بازدید از ایران را داشته باشند. وی با اشاره به اینکه رسانه های غربی تصویری واقعی از ایران را نشان نمی دهند به برخی از نوشته های زیبای گردشگران کروات در بازگشت از ایران اشاره نمود و علاقه مندی مردم کرواسی به رویدادهای فرهنگی ایران را ارج نهاد.وی با اشاره به پایان ماموریت سه ساله خود از فرهنگ دوستی مردم کرواسی تقدیر نمود . 

 

 

 


٠٩:٤٨ - 1394/09/10    /    شماره : ٦٤١٧٢٧    /    تعداد نمایش : ٨٤٥جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
سایت رایزنی فرهنگی ج.ا.ا در زاگرب به زبان کرواتی

صفحه ی فیس بوک  رایزنی فرهنگی ج.ا.ا در زاگرب

سایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

سایت خبری آزاد نگار

سایت پایگاه اطلاع رسانی ایران و بالکان (ایربا )

سایت بنیاد اندیشه اسلامی

سایت مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف  اسلامی و علوم انسانی

سایت ایرانیان خارج از کشور

سایت دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

سایت پایگاه اطلاع رسانی دولت

سایت خبرگزاری ج.ا.ا  (ایرنا )

سایت خبرگزاری قرآنی (ایکنا )

آموزش آن لاین زبان فارسی

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج.ا.ایران

دانشگاه تهران

رادیو ایران به زبان بوسنیایی
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 244517
Visitorsofday : 20
Visitorsofpage : 466324
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 2.1250

صفحه اصلی|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|پيوندها