پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨
 
صفحه اصلی|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|پيوندها
Title
iran
اصفهان - پل خواجو
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات معاون سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مسئولین فرهنگی شهر زاگرب

در راستای آشنایی با فعالیت ها و بررسی راه های تعامل فرهنگی بین شهر داری های تهران و زاگرب ، به همت رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در زاگرب ، حجت الاسلام والمسلمین آقای مرتضی جعفرپور، معاون سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ،روحانی مبلغ اعزامی که به منظور ایراد سخنرانی در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان  در کرواسی حضور داشتند ،  با چند تن از مسئولان فرهنگی شهر زاگرب دیدار و ملاقات نمودند . این ملاقات ها عبارت بودند از:

-         دیدار از کتابخانه مرکزی شهر زاگرب و ملاقات با خانم " لیلیانا سابلیاک " رییس این کتابخانه ،  دراین ملاقات رییس کتابخانه مرکزی شهر زاگرب به تفصیل فعالیت های این مرکز را که 330 کتابخانه ی شهر را تحت پوشش خود دارد توضیح دادند و در ادامه آقای جعفرپور ضمن ارائه آمار و ارقام و برشمردن گوشه هایی از فعالیت های فرهنگی و هنری سازمان متبوع خود در مورد اشاعه فرهنگ کتاب خوانی در بین شهروندان تهرانی و ابتکار عمل های سازمان متبوع  ،به ارائه تجربیات خود از شهرداری تهران پرداختند و در پایان  یک دوره دانشنامه ی فرهنگی سه جلدی ایران به زبان انگلیسی را به این کتابخانه اهدا نمودند .

-         ملاقات با خانم "آگار پاتا "، رییس انجمن کلوپ های سینمایی کرواسی که طی آن ضمن بازدید از سینما " توشکاناتس " فعالیت های سینمایی شهرداری زاگرب و میزان استقبال شهروندان از فیلم های ارائه شده در آن ها توضیح داده شد در ادامه خانم "آگارپاتا " به هفته های فیلم کشور های مختلف که توسط این انجمن برگزار می گردد اشاره نمودند. سپس آقای جعفرپور  به طور اجمال آمار و ارقام سینما ها و تولیدات سینمایی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و میزان علاقه مندی و استقبال شهرواندان تهرانی از آن ها را برشمردند و نمونه هایی از اقدامات اخیر سازمان متبوع در ایجاد تسهیلات نوین سینمایی در شهر تهران را توضیح دادند .

-         ملاقات با خانم " روژیتسا  کواچوویچ "، رییس "دانشگاه باز زاگرب" و دو تن از معاونان آموزشی و روابط بین الملل ایشان در محل این دانشگاه .

-          در این ملاقات ضمن استماع معرفی اجمالی این مرکز و فعالیت های آموزشی آن که ویژه ی  بزرگسالان می باشد، آقای جعفر پور نیز اجمالا" طرح  ها و دوره های آموزشی سازمان متبوع  خود را برای شهر وندان تهرانی و برنامه ریزی های مربوطه را توضیح دادند. در این ملاقات تجارب اموزشی دو طرف به بحث و بررسی گذاشته شد . وظیفه اصلی این دانشگاه تابع شهرداری زاگرب ، آموزش و اعطای مدارک معتبر به افراد بالای 15 سال می باشد که به دلایلی از تحصیل در مدارس عادی محروم شده اند .

-         ملاقات با آقای " یوسیپ فوریان " رییس شورای برنامه ریزی فرهنگی شهرداری زاگرب و رییس مرکز  فرهنگی بین المللی زاگرب در محل این مرکز . این مرکز که مناطق زاگرب نو را تحت پوشش خود دارد، دارای آمفی تاتر و گالری مجزا بوده و برگزار کننده ی جشنواره های بین المللی ، نمایش های عروسکی زاگرب می باشد . دراین ملاقات به طور فشرده ساختار و فعالیت های فرهنگی این مرکز و نحوه ی برنامه ریزی و جذب بودجه ی آن که از سوی شورای ویژه ای در شهرداری زاگرب تامین می گردد، توضیح داده شد . آقای جعفرپور نیز متقابلا" ضمن معرفی  بخش هایی از مراکز تابعه ؛ شرح وظایف  سازمان متبوع خود را بیان  داشتند .

-         ملاقات در محل شهرداری زاگرب با خانم " لا ئورا   توپولوشک " معاون رییس بخش فرهنگی ، آموزشی و ورزشی و مشاور امور بین الملل هنر های تجسمی شهر داری زاگرب و خانم " مایا   نووسلتز "  مسئول بخش فعالیت های کتابخانه ای. در این ملاقات خانم " توپولوشک " با ارائه توضیحاتی به بیان ساختار و عملکرد معاونت متبوع خود پرداخته و تجربیات کاری شان را بیان داشتند . در ادامه آقای جعفرپور به برشمردن فعالیت های فرهنگی و هنری سازمان متبوع خود برای شهروندان تهرانی پرداختند . با توجه به این که ارتباط و تعاملات بین المللی نیز در دستور کار سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران قرار دارد ، موضوع برگزاری هفته های فرهنگی از سوی دو طرف در شهرهای تهران و زاگرب مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت

 


١٨:٣٠ - 1389/09/24    /    شماره : ٥٥٧٦٧٥    /    تعداد نمایش : ٨٢٢جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
سایت رایزنی فرهنگی ج.ا.ا در زاگرب به زبان کرواتی

صفحه ی فیس بوک  رایزنی فرهنگی ج.ا.ا در زاگرب

سایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

سایت خبری آزاد نگار

سایت پایگاه اطلاع رسانی ایران و بالکان (ایربا )

سایت بنیاد اندیشه اسلامی

سایت مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف  اسلامی و علوم انسانی

سایت ایرانیان خارج از کشور

سایت دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

سایت پایگاه اطلاع رسانی دولت

سایت خبرگزاری ج.ا.ا  (ایرنا )

سایت خبرگزاری قرآنی (ایکنا )

آموزش آن لاین زبان فارسی

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج.ا.ایران

دانشگاه تهران

رادیو ایران به زبان بوسنیایی
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 234944
Visitorsofday : 27
Visitorsofpage : 426395
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 3.1250

صفحه اصلی|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|پيوندها